Apie mus

„Gervių lizdas” – tai socialinė iniciatyva, prie kurios esi kviečiamas prisidėti ir tu!

Kas mes esame?

Mes esame iniciatyvių žmonių bendruomenė, kuriems rūpi daug: nuo mažos vaiko širdelės, jo svajonių ir talentų iki Žemės ateities, tvarus vartojimo, rūšiavimo ir perdirbimo. Mes einam keliu, kuriuo veda širdis, o pagrindinė mūsų ideologija – „veikimo terapija”, todėl kviečiame prisijungti ir ką nors naudingo drauge nuveikti! 

Gervių lizdas. Pagrindinė gervė. Birutė Jakučionytė

Klausyk savo širdies ir intuicijos

Gyvenime svarbu tik keli esminiai dalykai: daryti tai, ką liepia širdis ir veikti. Niekas nesikeis tol, kol tik skaitysi protingas knygas ir žiūrėsi motyvuojančius pod cestus. Aš tikiu „veikimo terapija” kaip labai efektyvia, todėl nuolat kviečiu ką nors drauge paveikti: sodinti ąžuolus, rinkti kamštelius, išmokti naujo amato stovyklose, drėbti molio namą, savanoriauti socialiniuose projektuose. Ir dar. Nesu tokia rimta, kaip dažnai atrodo iš pirmo žvilgsnio, tikiu, kad Dievas turi gerą humoro jausmą, todėl labai dažnai pasijuokiu iš savęs ir savo gyvenimiškų situacijų. 

Birutė Jakučionytė
GERVIŲ LIZDO įkūrėja
Mūsų misija, vizija

Vertybės, kuriomis mes vadovaujamės

"Kiekvienas iš mūsų yra Kūrėjas"

"Gervių lizdas" - tai viena iš socialinių iniciatyvų, kurias vykdo VšĮ "Draugiški šeimai

Mūsų tikslas – šviesti visuomenę, skatinti gyventi ir leisti laisvalaikį sveikai, naudoti ekologiškas priemones, tausoti aplinką ir energijos šaltinius, skleisti žinią apie tokių paslaugų naudą, skatinti įmones kurti socialiai atsakingą verslą, diegti platesnį ekologiškų priemonių bei žaislų naudojimą, sveiko maisto vartojimą, skatinti kūrybingumą ir inovacijas versle.

Mūsų bendruomenė, kurią mes vadiname tiesiog šeima, yra didelė, aktyvi, motyvuota ir daug veikianti. Mes organizuojame vasaros stovyklas vaikams, įrengėme Ąžuolų jaunuolyną ir auginame vazonuose keturis tūkstančius ąžuoliukų, taip pat organizuojame respublikinį konkursą „Kamštelių vajus“ ir labai svajojame įrengti plastiko perdirbimo liniją, kad galėtume ne tik perdirbti kamštelius, bet ir šviesti visuomenę šiukšlių rūšiavimo, plastiko perdirbimo klausimais, vesti edukacijas „Plastiko kelias“ ir „Nuo gilės iki ąžuolo“.

Šiuo metu mūsų komandoje dirbama išskirtinai savanoriškai, o dažnai patys ir susimokam už savo veiklas. Mes nuolat renkame lėšas įvairiems savo projektams ir veikloms. Apie jas daugiau galite paskaityti čia:Ekodaiktai.lt Veiklos 

Mes propaguojame tvaraus vartojimo, gamtos saugojimo, rūšiavimo, Žemės švarinimo idėjas ir tai darome jau daugiau nei dešimtmetį. Dar 2012 metais organizavome Ekodaiktų festivalį, kuris pritraukė apie 2000 dalyvių. Tvaraus vartojimo principu 2019 metais įrengėme Vaikų ir jaunimo edukacinę erdvę „Gervių lizdas“, kurioje vyksta stovyklos vaikams, renginiai moterims.

Atvirumas

Tik atviras žmogus, gali priimti ir duoti tiek, kiek skirta Kūrėjo. Propaguojame atvirumą patys ir to tikimės iš "Gervių lizdo" svečių.

Palaikymas

Taip svarbu, kad kažkas tikėtų tuo, kad tau pavyks! Taip svarbu, kad kažkas be teisimo ir vertinimo palaikytų suklydus ir drąsiai pakviestų bandyti vėl.

Veikimas

Tik veikdamas gali išmokti naujo, pakeisti seną, pakeisti savo senus įsitikinimus, neefektyvius veikimo būdus. Veikdamas bendruomenėje save supranti ir gali keisti daug greičiau ir sklandžiau.