Edukacijos

Sužinok. Bandyk kažką naujo

Vieta, kurioje dalinamės

Jau daug metų mes kasdien bandome gyventi tvariau, rūšiuoti šiukšles, prikelti daiktus antram gyvenimui, panaudoti išmestą daiktą. Patirties turime daug ir siekiame ja dalintis: „Gervių lizde“ edukuojame jaunimą mylėti žemę, auginti medžius, tausoti išteklius, perdirbti plastiką, rūšiuoti, tvariai vartoti. „Gervių lizde“ organizuojame įvairias edukacijas skirtas šeimoms ar mokykloms. Edukacijas galima užsakyti šiems laikotarpiams: gegužės 15 – birželio 23 d. ir rugsėjo 18 d. – spalio 20 d. Galimi du edukacijų laikai: nuo 9 val. ir nuo 11.30 val. 

Amžiaus rekomendacijos:

  • Mūsų edukacijos skirtos vaikams nuo 6 iki 18 metų. 
  • 6 – 10 m vaikams tinka „Laimės ąžuolo“ edukacija. 
  • „Keramikinius grybus“ rekomenduojame vaikams nuo 10 m. 
  • „Plastiko kelias“ tiks ir patiks nuo 8 iki 100 metų. 
  • Pradinukai dažniausiai renkasi „Laimės ąžuolą“ ir „Plastiko kelią“, vyresni mokiniai – „Keramikinius grybus“ ir „Plastiko kelią“. 

Nuo gilės iki ąžuolo

Šios edukacijos tikslas – stiprinti ryšį su ąžuolu, pačiu svarbiausiu lietuviams medžiu, supažindinti su ypatingu medžiu – Laimės ąžuolu, augančiu Gerviniuose, prisiliesti prie ąžuolų jaunuolyno, kuriame auga 4000 ąžuoliukų, nuvesti vaikus į stebuklingą pasakų pasaulį, stiprinti jų ryšį su gamta, Žeme.

Plastiko kelias

Šios edukacijos tikslas

supažindinti vaikus su plastiko rūšimis, papasakoti jiems apie žemės užterštumo plastiku situaciją, rūšiavimo svarbą, parodyti tvaraus vartojimo principais sukurtą stovyklavietę „Gervių lizdas“ ir kas vyksta su plastiko kamšteliais, kuriuos surenkame per konkursą „Kamštelių vajus“.

Keramikiniai grybai

Šios edukacijos tikslas – sužinoti kuo daugiau apie įvairias grybų formas ir rūšis.  Grybai, grybavimas užima svarbią vietą lietuvio gyvenime. Mes į edukaciją sudėjome vaikų pomėgį lipdyti iš molio ir grybų pažinimą. Nulipdę kelis molio grybus, galėsite pasiimti dovanų jau nuglazūruotą ir išdegintą keramikinį grybuką dovanų.  

Išvažiuojamosios edukacijos

Pasaulio instrumentai

Edukacijos tikslas: supažindinti vaikus su skirtingų pasaulio šalių archainiais ir šiuolaikiniais instrumentais.

Kiekvieno mūsų gyvenime muzika prasideda nuo pirmojo barškučio, kurį laikome savo rankoje, būdami vos kelių mėnesių, nemokėdami nei kalbėti, nei vaikščioti. Muzikiniai garsai prasidėjo tūkstančius metų prieš mūsų erą. Kokie tie senoviniai instrumentai? Kuo grojo žmonės vienoje ar kitoje šalyje? Gamino barškučius iš visko, ką tik turėjo: sėklų, kaulų, ragų, nagų, riešutų, medžio, kaktusų, akmenų; pūtė kriaukles, ragus, medžių kamienus, fleitas, švilpynes; daužė pačius įvairiausius būgnus: iš medžio, keramikos, odos, dubenis ir gongus. Kiekvienoje šalyje  vis kitokie instrumentai ir kitos legendos. 

Baltų simboliai ir raštai

Šios edukacijos tikslas: supažindinami su svarbiausių ir dažniausiai sutinkamų tautinių simbolių reikšmėmis bei atliekamomis funkcijomis. 

Mūsų protėviai naudojo begalę simbolių rankdarbiuose, papuošaluose, drabužiuose, austose juostose. Namų stogus puošė žirgeliai, verpstėse žibėjo žvaigždės, o prijuostėse rangėsi žalčiai. Kokią žinią protėviai paliko mums savo raštuose? Nuo ko apsaugo ir apie ką įspėja šie simboliai?

Senovėje žmonės tikėjo, kad įvairūs ženklai suteikia apsaugą, pripildo mus dvasinių ir fizinių jėgų. Simboliai naudoti ir įvairiuose mistiniuose bei religiniuose ritualuose.

Nuotraukų galerija

Naudinga informacija

Čia rasite atsakymus į dažniausiai užduodamus klausimus

Edukacijos „Nuo gilės iki ąžuolo“ ir „Plastiko kelias“ trunka apie dvi valandas. Kaina vienam vaikui 10 eurų. Edukacijoje gali  dalyvauti nuo 20 iki 50 vaikų. 

Išleistuvėms galima rinktis šiuos laikus: pirmadienį – penktadienį nuo 14 val. Savaitgalį nuo 10 ir 16 val. 

Programos trukmė: 2 val., buvimo stovyklavietėje trukmė: max 5 val. 

Kaina: Vienam vaikui (šeimai) 50 eurų. Kaina su nakvyne 100 eurų. (miegosite su savo miegmaišiais nameliuose, čiužinius, pagalves duosime, WC ir dušai yra viduje namelių. Į kainą įskaičiuota: 2 val programa, priemonės programai, sodybos nuoma, indai, malkos laužavietei.  

Dirbtuves deriname pagal vaikų amžių ir interesus. Jas galite pasirinkti iš sąrašo:

  • Instrumentas Ajos lazdelė. 
  • Siūlų kamuoliai „pomponai“. 
  • Siūlų lėlytės. 
  • Plastiko perdirbimo dirbtuvės. 
  • Maisto gamyba: imbieriniai sausainiai ar saldūs, sveikuoliški kamuoliukai.

Šaltuoju metų laiku (lapkričio – balandžio mėn.) mes važiuojame į įstaigas, pristatydami dvi edukacijas: „Pasaulio instrumentai“ ir „Baltų simboliai ir raštai“ . Edukacijų kaina vienam mokiniui 5 eurai