Stovyklavietė

gerviu lizdas

Vasaros stovyklas Gerviniuose organizuojame nuo 2012 metų,  o nuo 2019 kuriame stovyklavietę „Gervių lizdas”, kuri yra skirta vaikų ir jaunimo stovykloms bei edukacijoms.  

Nuo 2018 m. rudens stovyklavietėje įrengtas Ąžuolų jaunuolynas, jame auginame 4000 ąžuolų sodinukų. Kartais ąžuolus tenka ravėti, laistyti ir per vasaros stovyklas. 

„Gervių lizde” yra įrengti trys nameliai gyventi berniukams: Ąžuolų, Ežiukų, Molio lizdas ir vienas didelis mergaitėms – Angelų. Taip pat baigta renovuoti Amatų kamara – vadovų štabas ir pastatyta stoginė valgymui – “Lesykla”. Stovyklavietėje yra Trolių troba, Varlių namas, kamštelių perdirbimo fabrikėlis ‘Plastajus”. Šią vasarą pradedame renovuoti mūsų griūvantį kluoną – labai reikia salės. 

Gervių lizdas. Ąžuolų jaunuolynas

Kuriame tvarumo idėjos vedini

2019 pavasarį pradėję ir įkūrę vaikų ir jaunimo renginių ir edukacijų erdvę „Gervių lizdas” darbus tęsiame: vykdome statybas, įrenginėjame nebaigtus statinius: namelį medyje, molio namą, taip pat stovyklavietę gražiname gėlėmis, o 2020 rudenį pasodinome naują sodą. 

“Gervių lizdas”  yra nuolatinė veiklų: stovyklų, edukacinių renginių, rankdarbių ir kitų dirbtuvių: stalių, molio, upcycling, ąžuolų auginimo ir kt. su 50 vasarinių miegamų vietų įdomiuose statiniuose.

Sodyba iš visų pusių yra apsupta didelių medžių, joje gausu jaukių erdvių kūrybai, žaidimamas ir veikloms skirtų pastatų: Amatų kamara, Molio žeminė, Ežiukų bažnyčia, Išpažinčių bokštelis, scena – Taikos burė, valgykla – “Lesykla” ir t.t.  Stovyklautojai gyvena keturiuose atskiruose nameliuose po 3 – 8 viename kambaryje. 

Kaip atvykti rasite į navigaciją įvedę “Gervių lizdas” arba čia: www.ekodaiktai.lt/kontaktai

“Gervių lizdas” yra sukurtas tvaraus vartojimo principu. Labai daug stovyklavietės įrengimui reikiamų daiktų, indų, baldų mes surinkome iš žmonių. Stovyklavietę vystome toliau, todėl turime visą sąrašą daiktų, kurie mums gali praversti: mediniai langai, durys lauko ir vidaus, dviejų aukštų lovos arba viengulės medinės, stalai valgymui ir dirbtuvėms (tinka stalai-knygos), kėdės, suolai; mediniai vidaus ir lauko, veidrodžiai, rūbų kabyklos, gyvūnų kailiai ir ragai, kilimai ir takai, kiliminė danga; dirbtinės gėlės, lego kaladėlės, porolonas arba poroloniniai čiužiniai; europadėklai, tentai; linininė, medvilninė ar kitokia medžiaga užuolaidoms, sienų, pertvarų drapiruotėms; kreivi rąstai, medžių kelmai, kreivos šakos. Stikliniai buteliai. Jeigu turite kažką iš išvardinto sąrašo ir nenaudojate ar norite kažkam padovanoti – būsime jums labai dėkingi. Rašykite el laišką  ekodaiktai@gmail.com ir mes susisieksime su jumis. 

 “Gervių lizdas“ yra dalis socialinės iniciatyvos„ EKODAIKTAI.LT“, kurią organizuoja ne pelno siekianti organizacija VšĮ „Draugiški šeimai“. Iniciatyvos tikslas – šviesti visuomenę, skatinti gyventi ir leisti laisvalaikį sveikai, naudoti ekologiškas priemones, tausoti aplinką ir energijos šaltinius, skleisti žinią apie tokių paslaugų naudą.  Šios iniciatyvos veiklos kryptys yra pažintinio ir eko turizmo skatinimas, sveikos gyvensenos, ugdomųjų/patyriminių renginių, stovyklų vaikams, seminarų organizavimas, ekologiškų priemonių bei žaislų naudojimas, sveiko maisto vartojimas, kūrybingumo ir inovacijų skatinimas versle. Plačiau galite paskaityti www.ekodaiktai.lt.

Birutė Jakučionytė
GERVIŲ LIZDO įkūrėja

Nuotraukų galerija