Baltų simboliai ir raštai

išvažiuojamoji edukacija mokyklose
gerviu lizdas

Išvažiuojamosios edukacijos tikslas  supažindinami su svarbiausių ir dažniausiai sutinkamų tautinių simbolių reikšmėmis bei atliekamomis funkcijomis

Edukacijos eiga

Mūsų protėviai naudojo begalę simbolių rankdarbiuose, papuošaluose, drabužiuose, austose juostose. Namų stogus puošė žirgeliai, verpstėse žibėjo žvaigždės, o prijuostėse rangėsi žalčiai.

Kokią žinią protėviai paliko mums savo raštuose? Nuo ko apsaugo ir apie ką įspėja šie simboliai? Senovėje žmonės tikėjo, kad įvairūs ženklai suteikia apsaugą, pripildo mus dvasinių ir fizinių jėgų. Simboliai naudoti ir įvairiuose mistiniuose bei religiniuose ritualuose. 

Edukacinio užsiėmimo metu moksleiviai supažindinami su svarbiausių ir dažniausiai sutinkamų tautinių simbolių reikšmėmis bei atliekamomis funkcijomis. Ieškosime ženklų pateiktuose liaudies raštų pavyzdžiuose, aptarsime juos kaip mūsų protėvių paliktas žinutes. Moksleiviai ir patys bandys tik simboliais perduoti informaciją.

Užsiėmimo pabaigoje kiekvienas moksleivis pasigamins amuletą, nupiešdamas baltų simbolius ant Baltijos pajūrio akmenėlio. Moksleivių refleksija apie simbolio pasirinkimą užtvirtins gautas žinias.

Laikas: derinamas individualiai.
Vieta: e
dukacinis užsiėmimas vyksta jūsų įstaigoje.
Priemonės: visomis reikalingomis priemonėmis pasirūpina edukatorius.
Dalyviai: užsiėmimas pritaikytas dviems amžiaus grupėms: 1-4 ir 5-8 klasių moksleiviams 
Pamokos trukmė: 45 val.
Pamokos edukatorė – Violeta Baranauskienė
Kaina: 5 eur/asm.
Apmokėti galima ir per Kultūros paso edukacinę sistemą.


Informacija pasiteiravimui ir registracijai:
tel. 8-618-21872,
ekodaiktai@gmail.com

 

Nori paklausti ar rezrvuoti edukaciją?

Gervių lizo stovyklų nuotraukų galerija

Gervių lizdas - tai tvari erdvė Jūsų šventei!