Tapk savanoriu

Ilgesniam nei savaitės gyvenimui ir darbui savanorius kviečiame atvykti nuo Gegužės 2 d. Iki lapkričio 1 d. Mūsų stovyklavietė „Gervių lizdas“  yra įsikūrusi Trakų rajone, Gervinių kaime. Aplink apstu ežerų, piliakalnių, istorinių vietų ir sengirių. Tai tikrai ypatingo grožio ir energetikos vieta. 

Mūsų komandoje yra apie 30 aktyvių savanorių, kurie nuolat dalyvauja bendruomenės plėtroje, renginiuose, socialiniuose projektuose. Per metus veikloje sudalyvauja ir apie 200 savanorių iš visos Lietuvos ir užsienio.

Nuoširdžiai kviečiame ir tave į savo lizdą. Savanoriaujantiems ilgiau nei tris dienas mes suteikiame maistą ir lovą. Vienu metu galime priimti iki 10 savanorių. Mes esame nuoširdūs, atviri, juokingi, vadovaujamės tvaraus vartojimo principais, rūšiuojam šiukšles, tausojam ir valom gamtą, sodinam medžius ir puoselėjam miškus, renkam plastiką ir jį perdirbam. Savo vertybes stengiamės perduoti vaikams per vasaros stovyklas, edukacijas, iniciatyvą „Kamštelių vajus“. Daugiau informacijos apie savanorystę 2024 m. galima rasti čia: https://www.ekodaiktai.lt/archives/4436 

Prisijunk prie mūsų gegužės - spalio mėnesiais

Pavasaris

Kamštelių perdirbimo fabrikas, edukacijos ir teritorijos priežiūra

Balandžio 27 – 28 d. “Gervių lizdas” atsidaro savanorystei. Šį savaitgalį vyks pirmoji talka: tvarkysime, ištuštinsime kluoną, paruošime išvežimui 1000 ąžuolų, tvarkysime teritoriją, malkų kapojimas.

Balandžio 29 – gegužės 5 d. Ąžuolų išvežiojimas po Lietuvą, visuotinė ąžuolų sodinimo akcija  “Pasodink ąžuolą Mamai, Lietuvai, Žemei“.

Ąžuolų pristatymo ir dalinimo Lietuvoje grafikas:

 • Kaunas – balandžio 29 d.
 • Panevėžys ir Šiauliuose – balandžio 30 d.
 • Vilnius – gegužės 1 d.
 • Marijampolė – gegužės 2 d.
 • Klaipėda – gegužės 3 d.

Ieškome savanorių šiuose miestuose padėti išdalinti ąžuolus.

Gegužės 6 d. – 12 d. Pavasarinės savanorystės savaitė -Kluono griovimas, teritorijos paruošimas ir dekoravimas mokyklų ir darželių edukacijoms, sodo darbai, ąžuolų platinimas po Lietuvą.

Gegužės 11 – 12 d. Antroji pavasarinė talka  Voverės bokšto iš molio lipdymas, Gervių lizdo takų kūrimas.

Gegužės 15 d. – Birželio 23 d. Edukacijų “Plastiko kelias”, „Keramikiniai grybai“ ir „Nuo gilės iki ąžuolo“ vedimas moksleiviams (grupės iki 50 vaikų), kamštelių perrinkimas ir perdirbimas.

Visada reikia priežiūros Ąžuolų jaunuolynui, daržui, gėlynams ir vaistažolynui.

Vasara

Vasaros stovyklos vaikams

Birželio 21 d. Pasakų knygos “Gervių lizdo istorijos” pristatymas. Savaitgalis šeimoms. reikalingi renginio, teritorijos savanoriai.

Liepos 14 d. – 19 d. Vasarinės savanorystės savaitės. Šią savaitę kviečiami prisijungti prie grupės savanorių iš Belgijos. Statysim Voverės bokštą ir moliuosim jo sienas, vyks Gervių lizdo takų kūrimas.

Rugpjūčio 21, 22 d. talka Gervių lizde,  Tvarkome namelius ir teritoriją po stovyklų, transformuojame erdves ir patalpas Grybų parko veiklai.

Savanorystė virtuvėje ir vaikų  stovyklose. Labai kviečiami ir laukiami savanoriai, kurie gali ir nori gaminti vegetarišką maistą per visas talkas, savanorystės savaites ir vaikų vasaros stovyklas:

  • ŽIEDŲ pamaina. Liepos 6 d. 11 val. – 13 d. 17 val.
  • KINO pamaina. Liepos 20 d. 12 val. – 27 d. 17 val.
  • DRAUGŲ pamaina. Rugpjūčio 3 d. 11 val. – rugpjūčio 10 d. 17 val.

Vaikų stovyklų metu savanoriauti galima trijose pozicijose: 

Teritorijos savanoriai (TES) atlieka reikalingus darbus teritorijose: augina daržoves, prižiūri ąžuolus, dirba plastiko perdirbimo fabrike, padeda vaikams statybų projektuose: namelio medyje ar molio namo statybose, priklauso nuo to, kokį projektą vaikai stato. 2022 metų vasaros projektai: laužavietė, tvora, valgyklos dažymas.  

Virtuvės savanoriai. Nebūtinas virėjo išsilavinimas. 

Stovyklos vadovai. Šią poziciją gali užimti tik turintys savanorystės patirties “Gervių lizde“, yra buvę virtuvės ar TES savanoriais, ar stovyklų dalyviais. 

Gervių lizdas. Ąžuolų ruošimas žiemai

Ruduo

Edukacijos, teritorijos tvarkymas, kamštelių perdirbimas

Rugsėjo 7 – 14 d. Rudeninės savanorystės savaitė –  pasirengimas Grybų parko atidarymui. Rugsėjo 1 – 14 d. II – oji savanorių iš Belgijos grupė. 

Rugsėjo 13 – spalio 19 d. ketvirtad. – sekmad. 18 – 22 val. Grybų parko veiklos savanoriai: teritorijos tvarkymui, patalpų priežiūrai, tvarkos palaikymui. 

Rugsėjo 16 d. – Spalio 20 d. Edukacijų “Plastiko kelias”, „Keramikiniai grybai“ ir „Nuo gilės iki ąžuolo“ vedimas moksleiviams (grupės iki 50 vaikų), kamštelių perrinkimas ir perdirbimas.

Spalio 26, 27 d. Rudeninė talka. Teritorijos tvarkymas, ąžuolų parengimas žiemai, Gervių lizdo sezono uždarymas.