Tapk savanoriu

Ilgesniam nei savaitės gyvenimui ir darbui savanorius kviečiame atvykti nuo Gegužės 2 d. Iki lapkričio 1 d. Mūsų stovyklavietė „Gervių lizdas“  yra įsikūrusi Trakų rajone, Gervinių kaime. Aplink apstu ežerų, piliakalnių, istorinių vietų ir sengirių. Tai tikrai ypatingo grožio ir energetikos vieta. 

Mūsų komandoje yra apie 30 aktyvių savanorių, kurie nuolat dalyvauja bendruomenės plėtroje, renginiuose, socialiniuose projektuose. Per metus veikloje sudalyvauja ir apie 200 savanorių iš visos Lietuvos ir užsienio.

Nuoširdžiai kviečiame ir tave į savo lizdą. Savanoriaujantiems ilgiau nei tris dienas mes suteikiame maistą ir lovą. Vienu metu galime priimti iki 10 savanorių. Mes esame nuoširdūs, atviri, juokingi, vadovaujamės tvaraus vartojimo principais, rūšiuojam šiukšles, tausojam ir valom gamtą, sodinam medžius ir puoselėjam miškus, renkam plastiką ir jį perdirbam. Savo vertybes stengiamės perduoti vaikams per vasaros stovyklas, edukacijas, iniciatyvą „Kamštelių vajus“. Daugiau informacijos apie savanorystę 2023 m. galima rasti čia: https://www.ekodaiktai.lt/archives/4387 

Prisijunk prie mūsų gegužės - spalio mėnesiais

Pavasaris

Kamštelių perdirbimo fabrikas, edukacijos ir teritorijos priežiūra

Gegužės 5 d.  – 12 d. Plastikos kamštelių perrinkimas, teritorijos paruošimas ir dekoravimas mokyklų ir darželių edukacijoms, sodo darbai.

Gegužės 5 – 7 d. vyks pirmoji pavasarinė talka: aplinkos tvarkymas, laužavietės kūrimas, stovyklavietės atidarymas. 

Gegužės 12 d. – Birželio 23 d. Plastiko perdirbimo edukacijų “Plastiko kelias” ir „Nuo gilės iki ąžuolo“ vedimas moksleiviams (grupės iki 40 vaikų), kamštelių perrinkimas ir perdirbimas.

Visada reikia priežiūros Ąžuolų jaunuolynui, daržui, gėlynams ir vaistažolynui.

Vasara

Vasaros stovyklos vaikams

Vasarinės savanorystės savaitės – birželio 16 d. – 30 d. Kviečiami visi, norintys savanoriauti. Atvyks grupė savanorių iš Belgijos. Kamštelių perrinkimas ir malimas, pažintinio tako įrengimas, vaistažolių rinkimas ir apdorojimas. Namo iš atliekų statybos.  

Vaikų stovyklų metu savanoriauti galima trijose pozicijose: 

Teritorijos savanoriai (TES) atlieka reikalingus darbus teritorijose: augina daržoves, prižiūri ąžuolus, dirba plastiko perdirbimo fabrike, padeda vaikams statybų projektuose: namelio medyje ar molio namo statybose, priklauso nuo to, kokį projektą vaikai stato. 2022 metų vasaros projektai: laužavietė, tvora, valgyklos dažymas.  

Virtuvės savanoriai. Nebūtinas virėjo išsilavinimas. 

Stovyklos vadovai. Šią poziciją gali užimti tik turintys savanorystės patirties “Gervių lizde“, yra buvę virtuvės ar TES savanoriais, ar stovyklų dalyviais. 

Gervių lizdas. Ąžuolų ruošimas žiemai

Ruduo

Edukacijos, teritorijos tvarkymas, kamštelių perdirbimas

Rugsėjo 11 d. – Spalio 27 d. Edukacijų “Plastiko kelias” ir „Nuo gilės iki ąžuolo“ vedimas moksleiviams (grupės iki 40 vaikų), kamštelių perrinkimas ir perdirbimas.

Visą rudenį vyks  kamštelių perdirbimo fabrikėlio veikla, kamštelių malimas.  Ąžuolų paruošimas žiemai. 

Spalio 9 – 26 d. vyks kamštelių rinkimą per Lietuvą, konkurso „Kamštelių vajus 22/23“ finalas ir nugalėtojų paskelbimas spalio 27 d. Vilniuje.

Rugsėjo 16 – spalio 29 d. savaitgalių vakarais veiks Grybų parkas, maisto ir suvenyrų prekyba. 

Rugsėjo 15 – 30 d. rudeninės savanorystės savaitės, III – oji savanorių iš Belgijos grupė. 

Spalio 28, 29 d. stovyklavietės uždarymo žiemai talka.