Tapk savanoriu

Ilgesniam nei savaitės gyvenimui ir darbui savanorius kviečiame atvykti nuo Balandžio 1 d. Iki lapkričio 1 d. Mūsų stovyklavietė „Gervių lizdas“  yra įsikūrusi Trakų rajone, Gervinių kaime. Aplink apstu ežerų, piliakalnių, istorinių vietų ir sengirių. Tai tikrai ypatingo grožio ir energetikos vieta. 

Mūsų komandoje yra apie 30 aktyvių savanorių, kurie nuolat dalyvauja bendruomenės plėtroje, renginiuose, socialiniuose projektuose. Per metus veikloje sudalyvauja ir apie 200 savanorių iš visos Lietuvos ir užsienio.

Nuoširdžiai kviečiame ir tave į savo lizdą. Savanoriaujantiems ilgiau nei tris dienas mes suteikiame maistą ir lovą. Vienu metu galime priimti iki 10 savanorių. Mes esame nuoširdūs, atviri, juokingi, vadovaujamės tvaraus vartojimo principais, rūšiuojam šiukšles, tausojam ir valom gamtą, sodinam medžius ir puoselėjam miškus, renkam plastiką ir jį perdirbam. Savo vertybes stengiamės perduoti vaikams per vasaros stovyklas, iniciatyvas „Kamštelių vajus“  ir „Miškai Žemei“. Daugiau informacijos apie mus galima rasti www.ekodaiktai.lt 

Gervių lizdas. Kamštelių perrinkimas

Prisijunk prie mūsų balandžio - spalio mėnesiais

Pavasaris

Kamštelių perdirbimo fabrikas 

Balandžio 1 d. – Gegužės 1 d. iniciatyvos LIDMANIA (Kamštelių vajus www.kamsteliuvajus.lt ) HDPE plastiko perdirbimo fabrikėlio įrengimas: pastato pastatymas ir įrengimas, terasos įrengimas. Kamštelių plovimo ir perrinkimo linijos įrengimas. Kamštelių malimo, lydymo linijos įrengimas. 

Gegužės 1 d.  – 15 d. Plastikos fabriko paruošimas ir dekoravimas mokyklų ir darželių edukacijoms.

Gegužės 15 d. – Birželio 20 d. Plastiko perdirbimo edukacijų “Plastiko kelias”  vedimas moksleiviams (grupės iki 30 vaikų), kamštelių perrinkimas ir perdirbimas.

Ąžuolų jaunuolynas, daržininkystė, vaistažolynas

Balandžio 1 d. – 30 d. Sukurti erdvę mokyklų edukacijos „Ąžuolų istorijos“: užbaigti molio namą, sukurti dekoracijas. 

  • Ravėti ir laistyti 4000 ąžuolų, auginamų vazonuose.
  • Sukurti naują daržą, prižiūrėti vaistažolyną.

Gegužės 15 d. – Birželio 20 d. vykdyti edukaciją “Ąžuolų istorijos” moksleiviams (grupės iki 30 vaikų).

Angelų namas

Gegužės 1 d. – Birželio 5 d. Paruošti namą vasaros stovykloms, įrengti vonią ir wc antrame aukšte. 

Gervių lizdas. Ąžuolų ravėjimas

Vasara

Vasaros stovyklos vaikams

Vaikų stovyklų metu savanoriauti galima trijose pozicijose: 

Teritorijos savanoriai (TES) atlieka reikalingus darbus teritorijose: augina daržoves, prižiūri ąžuolus, dirba plastiko perdirbimo fabrike, padeda vaikams statybų projektuose: namelio medyje ar molio namo statybose, priklauso nuo to, kokį projektą vaikai stato. 2021 metų vasaros projektas  – pabaigti statyti Trolių Troba – nedidelį lego kambarį 8 – 10 metų vaikams. 

Virtuvės savanoriai. Na taip, padeda virtuvėje.

Stovyklos vadovai. Šią poziciją gali užimti (jeigu yra vietų) tik turintys savanorystės patirties “Gervių lizde“, yra buvę virtuvės ar TES savanoriais.

Kamštelių perdirbimo fabrikas.

Rugpjūčio  1 d.  – 31 d. išrūšiuoti ir sumalti 1000 kg plastiko kamštelių.

Gervių lizdas. Ąžuolų ruošimas žiemai

Ruduo

Kamštelių perdirbimo fabrikas.

Rugpjūčio  1 d.  –  Spalio 31 d. išrūšiuoti ir sumalti 2000 kg plastiko kamštelių. 

Rugsėjo 1 d. – Lapkričio  1 d. Plastiko perdirbimo edukacijų “Plastiko kelias”  vedimas moksleiviams (grupės iki 30 vaikų), kamštelių perrinkimas ir perdirbimas.

Spalio 1 d. – spalio 30 d. respublikinio konkurso “Kamštelių vajus“ organizavimas ir kamštelių visoje Lietuvoje surikimas. 

Ąžuolų jaunuolynas, daržininkystė, vaistažolynas

Rugsėjo 1 d. – spalio 20 d. vykdyti edukaciją “Ąžuolų istorijos” moksleiviams (grupės iki 30 vaikų)