Draugų
pamaina

08.04-08.10

Kodėl turėčiau rinktis šią stovyklą?

Draugų pamainos naudos:

 1. Daug vaisių, uogų ir daržovių! Maitiname skaniu, šviežiu, sveikuolišku maistu 5 kartus per dieną.
 2. 6 nakvynės jaukiose, pasakiškose erdvėse, nameliuose.
 3. Lengvas detoksas. Švari galva ir kūnas savaitę nuo interneto, cukraus ir mėsos.
 4. Asmeninė terapija. Ne tik žaidimai ir pramogos, bet ir gilus žvilgsnis į vaiko vidų, jo palaikymas ir savivertės kėlimas, geriausių savybių, talentų atradimas ir stiprinimas.
 5. Patirtis. Gervinių stovyklos vyksta jau dvyliktus metus, jų įkūrėja Birutė Jakučionytė, pedagogė ir garso terapijos praktikė, motyvatorė, 4 sūnų mama.
 6. Draugystės ir ryšiai. Daugelis stovyklautojų į Gervinius važiuoja metai po metų, čia susirasti draugai tampa draugais visam gyvenimui, nes stovyklose sukuriami labai stiprūs ir gilūs ryšiai.
 7. Laikas gamtoje. Stovyklavietė įsikūrusi Trakų rajone, nuostabios gamtos apsuptyje, šalia sengirės, ežerai, pačioje teritorijoje nuostabūs gėlynai ir sodai.
 8. Nauja patirtis. Programoje labai daug įvairių dirbtuvių, įdomių, nekasdienių veiklų.
 9. Teisinga ideologija. Siekiam stipraus ryšio su žeme, mokom rūšiuoti, auginti ąžuolus, perdirbti plastiką, tvariai vartoti.
 10. Priėmimas. Gervių lizde atsiskleidžia visi: net tie, kurių niekas nesupranta, net tie, kurie liko madingų vaikų būrio pakraštyje. 

III pamaina. IŠPARDUOTA

Draugų stovykla | rugpjūčio 4 d. 17 val. – rugpjūčio 10 d. 12 val.

Šioje pamainoje pagrindinė generuojama idėjos yra draugiškumas: sau, savo kūnui kitiems, aplinkai, gamtai, gyvūnams, viskam, kas mus supa ir menai. Programa vystoma įvairių menų kūrimu: Body Art, kūrimas iš plastiko, piešimas įvairiomis technikomis, poezija, kalbos menas. Tai pati keisčiausia, giliausia, įdomiausia mūsų stovyklos pamaina, kurioje programa vyksta pagal susirinkusių vaikų poreikius ir vedama demokratijos principais, t.y. vadovauja patys stovyklos dalyviai. Šioje pamainoje daug vaikų iš skirtingų šalių ir kalbame skirtingomis kalbomis. Tai pamaina – iššūkis tiek vadovams, tiek vaikams, nes joje vyksta labai stiprūs asmenybių augimo procesai, komandinis darbas.

Pamainos vedantieji: Rima Pikelienė – poetiškos prigimties, lietuvių kalbos klaidų nekentėja, draugiška ir atsakinga, empatiška ir pakanti

ir 

Kristupas Iljin – labai jaunas ir labai atsakingas žmogus, grafikos dizaino ir Body Art mylėtojas, labai kūrybiškas, turintis puikų humoro jausmą ir labai teisingas jaunuolis. 

Šių dviejų vadovų duetas sukuria nuostabią atmosferą DRAUGŲ pamainoje.

📍Vieta: Trakų rajonas
😁 Amžius: 8 -16 metų
✅Depozitas: 200 € (Pilna kaina: 460 €)

.

Stovyklos kaina

Vienos pamainos kaina –  460 eurų. Perkant daugiau nei vieną – 430 eurų. 
Duomenys apmokėjimui už stovyklą:
VšĮ „Draugiški šeimai”
Įm. k. 302307136 
LT 077300010114213065
Mokėjimo paskirtis – pamainos pavadinimas

Gyvenantiems UK – EcoEthno Ltd sąskaita 40 06 30 92696541, HSBC bankas
arba paypal el.p.: ecoethno.london@gmail.com

 • SVARBU! Registracijos anketą pildykite tik padarę pavedimą. 
 • Jau buvusiems Gervinių stovyklautojams registracijos formos pildyti nereikia!

Svarbi informacija tėvams

1. Pabandyk kitaip, plėsk savo galimybių rėmus, elkis nekasdieniškai.
2. Sąmoningumo kėlimas per įvairias menų, garso, judesio terapijos užduotis. 
3. Gervinių stovyklos programoje: amatai, rankdarbiai, menų terapija, judrieji žaidimai, mankšta, šokiai, Dieninis ir Naktinis žygiai, vakariniai pasisėdėjimai prie laužo, sąmoningumą keliančių filmų žiūrėjimas.

Lyg ir juokaudami, bet labai rimtai mes sakome, kad savaitę detoksikuojame vaikus nuo interneto, cukraus ir mėsos. 

Kiekvienos dienos programa sudaryta pagal vaikų amžiaus ir lyties poreikius, pvz.: berniukams – judrūs žaidimai, kovos menai, techninės dirbtuvės, o mergaitėms – rankdarbiai. Tačiau, jeigu tarp berniukų yra mėgstančių rankdarbius, tai jie puikiai pasigamina sapnų gaudyklę ar lietaus lazdą, o mergaitės gali žaisti futbolą, tačiau paaugliams yra užsiėmimų ir užduočių, kurioms jie susikirstomi pagal lytį. Tai atsikiri užsiėmimai, pokalbiai, paskaitos apie moteriškumą ir vyriškumą ir t.t.

Dalyviai nesinaudoja telefonais ir kitais prietaisais. Tėvai gali paskambinti stovyklos vyr. vadovui ir pasiteirauti, kaip sekasi jų vaikui, pakalbėti su juo, tačiau visi vaikų telefonai yra surenkami registracijos metu ir atiduodami išvykstant arba paliekami pas tėvus. Kiekvienos stovyklos dienos įvykiai yra aprašomi ir su nuotraukomis skelbiami FB paskyroje Gervių lizdas.

Stovykla skirta kelti vaikų sąmoningumą, puoselėti teigiamas charakterio savybes ir pozityvumą, gerinti santykius su kitais žmonėmis, ypač tėvais.
Vienas iš stovyklos tikslų – atskleisti kiekvieno vaiko talentus, gebėjimus, praplėsti jo galimybių ribas, nugalėti baimes ir psichologinius barjerus, todėl stovyklos metu vyksta daug menų terapijos žaidimų, užduočių, o vadovų kasdienių susirinkimų metų analizuojama kiekvieno vaiko individuali situacija, sprendžiama kaip jį geriausia palaikyti, paskatinti.

Stovyklautojai maitinami vegetariškai arba veganiškai (jeigu yra poreikis). Dažnai tenka pritaikyti valgiaraštį alergijas turintiems vaikams, nevalgiems ar atvirkščiai – turintiems emocinio valgymo sutrikimų. Maistas yra vienas iš sudedamųjų dalių, kad stovykla ir visi vaikų procesai vyktų sklandžiai, todėl jį gaminame tik šviežią, su gera nuotaika, teigiama intencija, o prieš valgydami užkalbam, t.y. su vaikais buriam „burtą”, kad maistas būtų tik į sveikatą. 

Maitiname penkis kartus per dieną: trys pagrindiniai valgymai – pusryčiai, pietūs ir vakarienė ir du užkandžiai – priešpiečiai ir pavakariai. 

Pusryčiams dažniausiai būna įvairios košės, priešpiečiams – vaisiai, pietums – sriuba, salotos ir antras patiekalas (daržovių kotletai, troškiniai, plovas, apkepai), pavakariams – žalios daržovės, vakarienei – virtinukai, makaronai. 

Vaikai ir vadovai gyvena penkiuose statiniuose: pagrindiniame Angelų name, Ežiukų ir Ąžuolų nameliuose, namelyje medyje ir kamaroje.  Visi miega lovose ar ant čiužinių su patalyne, todėl nereikia vežtis miegmaišių.
Vienoje pamainoje yra maksimalus dalyvių skaičius – 50.  Į stovyklą priimami vaikai nuo 8 iki 16 metų.

Kaip atvykti rasite į navigaciją įvedę “Gervių lizdas” arba čia: www.ekodaiktai.lt/kontaktai

Labai prašome ir raginame! PRIEŠ apsisprendžiant dalyvauti Gervinių stovykloje, perskaitykite sutartį ir dalyvio anketą. 

Sutartį ir dalyvio anketą pasirašymui atsiųsime Word formatu po registracijos el paštu birute.jakucionyte@gmail.com, ne vėliau kaip mėnesį prieš stovyklą. 

 • Higienos reikmenys: šampūnas, šukos, muilas, dantų šepetėlis, dantų pasta ir t.t.
 • Maudymosi reikmenys, rankšluostį. 
 • Lietpaltis ar kažkas, ką būtų galima užsimesti stipraus lietaus atveju.
 • Rūbai šaltam orui.
 • Priemonės nuo uodų ir erkių, saulės kremas, jeigu naudoji.
 • Kepurė!!!
 • Patogi, užsegama ar užrišama avalynė ilgam (apie 12 km) žygiui. Netinka nei pliažo tapkės, nei “croksai”.
 • Vaistai, jeigu geri.
 • Mėgstama knyga.

Nuotraukų galerija

Registracija į stovyklą